מתוך לא מעט ניסוי וטעייה שביצענו וצבירת ניסיון

של כ10 שנים בתחום השיווק והפרסום לB2B ולאחר מספר סדנאות

שעברנו מול לינקדאין העולמית

אני שמח לרכז כאן בבלוג שלנו

את הצ'ק ליסט המלא לפרסום אפקטיבי ומניב במערכת הפרסום

של לינקדאין לשנת 2022:

 

 

 • הקמת חשבון: הקם חשבון כששם הלקוח ברור ובאנגלית, עדכן את הדף העסקי כדי שבהמשך לא תהיה בעיה להקים קמפיינים מסוג פוסטים ממומנים, דאג שכל אדמין הוא אדמין גם בדף העסקי וגם בחשבון הפרסום.

 

 • בהקמת הקמפיין צור שמות קמפיינים ושמות קבוצות מודעות מדויקים וקצרים: חלק מבנייה של קמפיין קשור לסדר. ברגע שמנהל הקמפיינים והצוות שאדמין לקמפיין מייצרים סדר נכון ומבניות לוגית, הדברים ירוצו נכון יותר

 

 • ייצר פילוח ממוקד ומדויק בשלב הראשון: פרסום דיגיטלי בכלל ופרסום בלינקדאין בפרט הם עניין של דיוק. יש כאן אתגר רציני מאחר ובלינקדאין, פילוח צר מידי, כזה המסתמך על קהל הנמוך מ5,000 איש יכול לגרום לקמפיין לא לעבוד ואף לא לעלות עקב קהל צר מידי ועם זאת גם  בחירה בקהל רחב מידי עלול להיות לא נכון, מפוזר ובסופו של יום לגרום לבזבוז תקציב מיותר או הן בזבוז והן לידים לא איכותיים. לכן הפתרון הנכון הוא מיקוד בסוג הקהל. התחילו עם פילוח מדוייק יותר כגון: א. כתיבת סוג התפקיד (נניח מנהלי וסמנכ"לי שיווק) או לחליפין בכירות התפקיד (seniority) כדי לדייק בפוזיציה או בסוג התפקיד ב. צמצום גיאוגרפי (איזו מדינה או מחוז. אם יש מספיק תקציב מקצים קבוצת מודעות אחת לכל מדינה) ג. תחומי עניין ד. קבוצות רלוונטיות. כהתחלה, זהו הפילוח ההיררכי הנכון. כמובן שיש הרבה דברים נוספים שבתחילה או בהמשך כדאי להוסיף כל עוד אפשרי כגון דאטה צד ג' כגון: 1. רימרקטינג מבוסס פיקסל 2. רימרקטינג גנרי מבוסס היסטוריית צביעה של לינקדאין מהמערכת 3. דאטה של קהל לפי מייל\טלפון 4. accounts – רשימת חברות גדולה (מעל 1,000 באקסל בפורמט CSV).

 

 • ביד תחרותי: יצירת הביד, או למי שפחות מכיר ברוב פלטפורמות הפרסום הדיגיטלי מתקיים מכרז המתבסס על הפילוח הנתון של הקמפיין. עקרונית נכון ל2022 ישנם 3 סוגי בידים עיקריים בלינקדאין אדס: א.א. max delivery: היא אפשרות אוטומטית של הצעת מחיר שבה המערכת של לינקדאין קובעת את הצעת המחיר. הוא משמש בצורה הטובה ביותר כאשר אתה רוצה לספק את מלוא התקציב שלך, תוך השגת תוצאות מפתח ככל האפשר.target cost: היא סוג הצעת מחיר המוצעת עבור עלות לקליק, עלות לאלף הופעות ומחיר לצפייה. זוהי גם אפשרות אוטומטית שבה המערכת של לינקדאין קובעת את ההצעה. עם זאת, זה מאפשר למפרסם להגדיר את העלות המועדפת עליו לכל תוצאת מפתח. המערכת של לינקדאין תישאר קרובה ככל האפשר לעלות שצוינה.הגשת הצעת מחיר ידנית (Manual) היא האפשרות המעשית ביותר שלנו עבור מפרסמים, שבה אנו ממליצים לעקוב אחר מסעות הפרסום באופן קבוע. עם זאת, הוא כן מציע למפרסמים את השליטה הגדולה ביותר על הצעת המחיר שלהם. מפרסמים מכניסים את ערך הצעת המחיר שלהם וזה בדיוק מה שמשמש במכירה הפומבית של מודעות.ההמלצה הנכונה במקרה זה היא בהתחלה לבחור את ההצעה הידנית ולייצר הצעה\ביד הגבוה בכ20% או כ2 דולר יותר מהביד הממוצע (אותו לינקדאין ממליץ לך וכותב לך כמה), בצורה זו אתה מתעדף את עצמך כראשון ברמת החשיפה מבין יתר המפרסמים. דבר נוסף שחשוב לציין הוא שבמידה שהפלו של הקמפיין הוא מוצלח לינקדאין מצ'פרת את החשבון ומורידה בעלות הממוצעת לאותה הצעת ביד, כלומר אם הביד עמד על 4 דולר לתוצאה\הקלקה אז לאחר כמה ימים של קמפיין הנחשב מוצלח שהניב לידים או CTR גבוה, העלות ביד הממוצע תרד.

 

 • קבע תקציב מדיה רלוונטי לכמות הקהל: קמפיין פרסומי בלינקדאין הוא קמפיין שבהגדרתו הוא דורש תקציב. בהנחה והלקוח הוא בינלאומי המשווק הרבה לחו"ל אז צריך להיות הגיון בהוצאת התקציב. כמו כן צריך לקחת בחשבון שהאלגוריתם המאפטם את הקמפיין צריך מספיק הקלקות ואף לידים כדי לפענח את הקהל ולייצר תוצאות טובות יותר.

 

 • מספר אצבע של מודעות: מניסיון שלנו בקמפיין ספציפי תחת קבוצת מודעות פרטנית בכדי לבצע AB TESTING רלוונטי נדרשות בין 2-4 וורסיות של מודעות זו זמנית כדי להבין אילו קריאטיבים עובדים טוב יותר וכך לרוב יישארו 2 מודעות דומיננטיות ואת היתר נחליף על בסיס הקריאטיב שנהג לעבוד טוב יותר

 

 • שמור על CTR גבוה מ1.5%. פחות מזה מעיד על קמפיין שבטווח קצר לא יניב תוצאות איכותיות למדי.

 

 • ביד\מכרז: הצג הצעות בטווח המומלץ כדי להגיע לקהל שלך בתדירות גבוהה יותר מאשר המתחרים שלך. לחלופין, הפעל את 'משלוח מקסימלי' ותן לנו לעשות את העבודה בשבילך כדי לתת לקמפיין שלך מספיק זמן להגיע לקהל היעד שלך

 

 •  השתמש נכון בinsight tag:  השתמש בתג Insight כדי שתוכל לראות מי מבצע המרה במודעות שלך וכדי להצליח לייצר רימרקטינג איכותי. דבר נוסף שלא כולם מכירים לגבי האינסייט תג הוא שלאחר הטמעת הפיקסל באתר ניתן לאחר צביעה של כמה מאות משתמשים לקבל נתון דמוגרפי איכותי של בעלי תפקידים, חברות ואף תעשיות שהגיעו מהקמפיין. למד לעבוד עם תג מנג'ר של גוגל ואף עם אופציית האיוונטים.

 

 • הנעה לפעולה: תמיד השתמשו בהנעה ברורה לפעולה כגון "הירשמו עכשיו" או "הקליקו למידע נוסף". תמיד ציווי והנעה לפעולה נכונה תעבוד טוב יותר בקמפיין מבוסס תוצאות.

 

 • קרא לילד בשמו: אם יש משהו שעובד טוב יותר בעולמות הB2B הוא לפנות בטקסט באופן ישיר לסוג התפקיד או סוג הפרסונה כדי שייקרא הכי פרסונלי שניתן וגם הכי מקצועי. (כל עוד לא פישלתם בפילוח הקהל).

 

 • וויזואליזציה: כמעט בכל קמפיין כדאי שתהיה וורסיית וידאו או אנימטד גיפ. ככל שהאימג' של המודעה בכללי יותר מעניין, דינאמי וכמובן רלוונטי, התוצאות יהיו ברמה גבוהה יותר.

 

 • השתמשו נכון בexclude בפילוח היכן שאתם בטוחים שלא כדאי להכניס את הקריטריון. למשל, בקמפיין לתואר שני במנהל עסקים עדיף שתעשו exclude לבעלי תואר שני במנהל עסקים בלבד. (תואר 2 באמנות יכול ללמוד תואר 2 במנהל עסקים למשל)

 

 • הכן מבנה חכם ויעיל במשפך השיווקי: א. התחל עם פוסטים ממומנים המספרים את סיפור המותג\מוצר או שירות ב. לאחר שברמת הcaption כיסית ברמת החשיפה את הקהל עלה עם מייל ממומן אישי ואיכותי מטעם אוטוריטה\מנהל\ת בכיר\ה בארגון. תמיד ייצר קמפיין גרופ אחד הכולל גם מודעות טקסט

 

 • עשה AB TESTING כמעט בכל מקרה בין טופס הלידים הגנרי לבין דף הנחיתה החיצוני

 

 • מייל ממומן:  חשוב על טקסט אישי, רך (לא מבוסס מכירה) לא ארוך מידי, נותן ערך. הכן מראש לפחות 2 מקבלי החלטות בכירים מהארגון שדרכם יישלח המייל הממומן, הפוך אותם לאדמין מסוג sender (שולח).

 

 • השתמש תמיד גם בטפסי ליד פורם. בהכללה גסה עד היום קמפיינים מבוססי תוצאות מייצרים ROI טוב יותר בלינקדאין מאשר הROI המתקבל מלידים המתקבלים מדף הנחיתה.

 

 • חשוב אילו רובריקות מילוי יכיל טופס הליד פורם ואם צריך שתיכתב שאלה\שאלות מסננות כדי לסנן לידים לא רלוונטיים

 

 • חבר באופן קבוע באמצעות אינטגרטור כגון זאפייר או אינטרוגמנט בין טפסי הלידים ודפי הנחיתה אל מערכת הלידים או מערכת הCRM של הלקוח. (אם צריך השתמשו באיש מקצוע חיצוני למנהל הקמפיינים)

 

 • תקציב: תקציבית צריך לנסות ולתקצב קמפיין במינימום של 100 דולר ל30 יום. ברור שלקוחות לוקאליים ישראליים יתקצבו פחות אך זו השאיפה כדי לייצר תוצאות מספיק מהימנות לחודש הראשון. לשם כדאי ולנסות להתכוונן.

 

אהבתם? החכמתם?

צרו קשר ונשב לקפה

צור\צרי קשר כאן